Recipe: Raw matcha cheesecake

Posledných pár mesiacov som si ráno neskutočne obľúbila sójové matcha latté, ktoré ma vždy skvelo nakopne do nového dňa. Či už v studenej alebo teplej podobe. Matchu som poznala pred pár rokmi a bola to láska na prvé ochutnanie. Pokiaľ ste sa s matchou ešte nestretli, je to japonský zelený čaj pomletý na jemný prášok, ktorý obsahuje množstvo antioxidantov a perfektne povzbudí telo a myseľ. Používa sa teda aj ako super náhrada kávy.

Keď som dostala možnosť otestovať  čaj matcha Advance BIO  napadlo ma, že bude oveľa zaujímavejšie, keď pripravím niečo iné ako nápoj, ktorý je pomerne jednuduchý na prípravu. A keďže matcha sa skvelo hodí aj na prípravu dezertov, vyhral to u mňa tento raw cheesecake. Chutí skvelo a určite ulahodí aj tým najväčším milovníkom sladkého.

Balenie čaju má ideálnu veľkosť, pokiaľ si raz za čas matchu radi doprajete tak ako ja.

Cheesecake sa skladá z 2 vrstiev – korpusu a krému, nie je potrebné nič piecť, zíde sa vám však dobrý mixér a mraziak.

Na cheesecake som potrebovala:

1 hrnček mandlí

1 hrnček strúhaného kokosu

datľovú pastu (cca 10 pl, pokiaľ memáte pastu, tak rozmixujte datle)

1 a 1/2 hrnčeka namočených kešu orieškov

3/4 hrnčeka kokosového mlieka z plechovky

1/2 hrnčeka kokosového oleja 

1 hrnček medu (javorového syrupu)

1 pl prášku matcha (použila som Advance BIO )

Postup:

 

Korpus: Mandle rozmixujeme na prášok. Zmiešame so strúhaným kokosom a postupne do mixéra pridávame datľovú pastu, kým nevznikne pevná hmota. Pokiaľ sa vám zdá hmota sypká, prilejte trochu vriacej vody, aby sa všetko dobre spojilo. Takto pripravenú hmotu vložíme do formy a prstami alebo obrátenou stranou lyžice ju rozložíme po celej forme, ideálne tak, aby sme pokryli aj kraje.

Náplň: Kešu vyberieme z vody a pokiaľ sú dostatočne mäkké, vlozíme ich do mixéra spolu s kokosovým mliekom, olejom a medom. Mixujeme dovtedy, kým sa všetky ingrediencie spoja a vznikne hustejšia tekutá hmota bez hrudiek. Následne vmiešame matcha prášok, aby sme ju mali pekne zelenú. Krém nalejeme do formy s korpusom a odložíme do mraziaku na cca 3 hodiny. Po tomto čase by mal byť cheesecake krásne stuhnutý a môžeme ho servírovať 🙂

Už ste niekedy ochutnali čaj matcha? Chutil vám, alebo sa na to ešte len chystáte? 🙂

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *