Frayed hem

Stáva sa aj vám, že vidíte na instagrame fotku nejakého zaujímavého kúsku a okamžite vás napadne, že si to vyrobíte? Mne sa to stáva pomerne často. Šiť si zatiaľ netrúfam, ale pokiaľ na to stačia nožnice neváham sa do toho pustiť. Ešte niekedy začiatkom leta som sa inšpirovala trendom rozstrapkaných asymetrických spodkov na rifliach a vyrobila som si ich na rifliach, ktoré som už pár rokov na sebe nemala. S výsledkom som spokojná ale dám vám jeden typ: predtým ako začnete strihať si rifle vyskúšajte a kriedou naznačte, kde približne budete strihať. Ja som totiž po hodine a pol strihania a strapkania zistila, že sú stále dlhé takže som svoje prvé dielo musela odstrihnúť a začať odznova 🙂 Takýto lem veľmi pekne vynikne s topánkami na vysokom opätku, ja som zvolila sandále na platforme z H&M. Celý outfit som doplnila bielou polopriesvitnou tunikou z manga, falošným septum piercingom z H&M a retiazkou Tiffany&Co.

Does it happen to you that you find a picture of a perfect piece on Instagram and you immediately want to make it as your DIY project? It happens to me all the time. I don’t really feel like a sewing person, but if it’s possible to make it just with a pair of scissors – I’m in. I found an inspiration for making this hems someday in the beginning of summer and I used my old pair of jeans for that. I was really happy with the final result bud I’ll give you an advice: make sure you measure it on yourself before you make the fraying. I’m telling you this because after an hour and half of my work I had to cut it again because it was too long. This kind of hem looks really good with a pair of high heels, I chose platform sandals from H&M. I’m also wearing white semi – transparent tunic from Mango, faux septum from H&M and necklace by Tiffany&Co.

tunic MANGO  | jeans DIESEL (DIY frayed asymetric hem)  | sandals H&M  | bag ZARA | faux septum H&M | necklace TIFFANY&CO. | sunglasses H&M

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *