Back to basics

Značku Organic Basics milujem už pár rokov a prisahám, že pohodlnejšie základné kúsky na bežný deň som ešte nenašla. Tentokrát som mala možnosť vyskúšať základný pack kde boli 2ks nohovičiek, podprsenka a klasické biele tričko. So spodným prádlom od nich som bola ako vždy spokojná, je to taká stávka na istotu pretože presne viem, čo dostanem. Oblečenie od tejto značky je vyrobené z organickej bavlny, ktorá má certifikát GOTS. To v praxi znamená, že bola pestovaná ekologicky bez toho, aby jej pestovanie poškodzovalo životné prostredie a že ľudia, ktorí sa na jej výrobe podieľali mali dobré pracovné podmienky a boli za svoju prácu adekvátne finančne ohodnotení. Pre niekoho možno blbosť, no ja sa pri výbere oblečenia snažím pozerať aj na tento aspekt.

Spodné prádlo mám vo veľkosti S a sedí mi skvele. Tieto trojuholníkové, bezkosticové podprsenky sú naozaj výborné, pretože netlačia a po celom dni nosenia ani neviem, že som mala niečo na sebe. Dobre sa nosí pod voľnejšími tričkami alebo svetrami, pod upnutejšie šaty alebo top by som volila iný typ.

Tričko som teraz testovala prvýkrát a určite budem objednávať ďalšie, pretože som úplne nadšená. Áno, z obyčajného bieleho trička! Tričká z bežných reťazcov sa mi vždy po pár noseniach vyťahali a nedržali tvar, častokrát doslova bolo vidieť, ako krivo boli šité. A kupovať tričko každých pár mesiacov je fakt blbosť. Toto tričko mám už pár mesiacov, bolo v práčke niekoľko desiatok krát a vyzerá stále ako nové. Materiál je veľmi príjemný, proste ideálny na bežný deň. Mám veľkosť M, pretože Sko bolo out of stock a je mierne oversized, nevyzerá však vôbec zle, takže ak máte radšej voľnejšie oblečenie vyberte si o číslo väčšiu veľkosť.

Najbližie sa chystám objednávať základné tielka a iný strih podprsenky. Sú to kúsky, do ktorých sa naozaj oplatí investovať, pretože naozaj dlho vydržia (iné kúsky mám už vyše dvoch rokov a vyzerajú stále ako nové). Pokiaľ by ste si chceli spraviť pred Vianocami radosť, alebo potešiť niekoho iného kvalitným a sustainable oblečením, mám pre vás zľavu: s kódom NATAOBC2 budete mať 10% zľavu na vašu objenávku. Prezrite si celú ponuku TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *