Sale shopping like a pro

Nakupovanie v zľavách? Ó áno, prosím! Určite to poznáte: hneď ako sa v obchodoch objavia červené nápisy s percentami, máme pocit že to budú najlepšie nákupy nášho života a vrháme sa do obchodov s cieľom nakúpiť čo najviac za čo najmenej. To znie predsa fajn nie? V šatníku bude X nových kúskov a peňaženka si to vôbec nemusí všimnúť. Je dobré sa však zamyslieť: „Potrebujem už 10te čierne tričko? Budem mať príležitosť nosiť túto priesvitnú tuniku?“ Pred tým, ako sa vrhnete do nákupného šialenstva, je dobré zamerať sa na niekoľko bodov, ktoré vás môžu zachrániť pred zlou kúpou. Veľakrát v minulosti som sa pri takýchto nákupoch pomýlila a nakupovala bezhlavo takže som sa rozhodla spísať niekoľko rád založených na vlastných skúsenostiach.

  1. Obrovská plná cena: Pred zľavami sa vám páčili topánky, ale plná cena bola príliš vysoká. Teraz je cena viac než prijateľná. Prečo nie? Pokiaľ viete, že by ste si ich boli bývali kúpili, no jediným problémom bola cena, tak teraz určite nadišiel ten správny čas.
  2. Staré za nové: Zľavy sú ideálnou príležitosťou, kedy môžete vymeniť staršie obnosené kúsky za nové takmer za facku. V zľavách sú totiž aj pyžamá, spodné prádlo a podobne. V tomto prípade však platí: Ak nahrádzate staré za nové, zbavte sa starých!
  3. Trendy:  Obdivujete chokre vždy keď idete okolo bižutérie, no neodvážili by ste sa ich nosiť? Neveríte si na off shoulder topy? V takom prípade ich určite nekupujte iba pre to, že sú momentálne lacné. Pravdepodobne ich totiž aj tak nosiť nebudete. Taktiež trendy v zľavách už nemusia byť také trendy za pár mesiacov a vám budú len zbytočne zaberať miesto v šatníku.
  4. Kvalita a nadčasovosť: Našli ste kúsok z výborného materiálu za prijateľnú cenu? Je vybraný kúsok nadčasový? Budete ho vedieť skombinovať s vecami, čo už máte? Bude skvelou voľbou dnes ale nič ním nepokazíte ani o rok? V prípade, že ste odpovedali áno na všetky otázky neváhajte a siahnite po tomto kúsku.
  5. Na inú sezónu: Určite ste si všimli, že krem krásnych letných šiat nájdeme v momentálnych zľavách aj jesenné bundy, svetre, zimné kabáty. Môže to byť skvelá príležitosť, ako sa pripraviť na nasledujúcu sezónu za pár korún. Pokiaľ očakávate, že v zime budete nový sveter určite zháňať, kľudne si ho kúpte už teraz. A za polovicu! 🙂
  6. „Nevadí, že sú trochu voľnejšie, za tú cenu…“: Ale vadí. Poznáte to: v obchodoch je všetko rozobraté, vaše číslo už nikde nie je. Skúsite iné. Nie je to zlé, no mohlo by to byť väčšie/užšie/dlhšie… Malo by to sedieť, no očividne nesedí. Nekupujte kúsky, ktoré nie sú pre vás vhodné. Určite by ste takúto kúpu neocenili neskôr pri stylingu a mohli ste tam kúsok radšej nechať pre niekoho, komu sa bude skutočne hodiť. A neskôr nebudete musieť premýšľať nad tým, ako sa nepadnúceho kúsku zbaviť.

Dúfam, že vám tieto rady pomôžu pri nakupovaní v zľavách a vyvarujete sa zlej voľby. Jasné, občas si jednoducho musíme kúpiť úplnú kravinu :),  no nemal by na tom byť založený celý nákup.

Outfit v tomto článku má v sebe jeden zľavový kúsok a tým je tričko s previazanou šatkou. Pri jeho kúpe som všetko zvážila a rozhodla som sa, že by som ho určite mala mať v šatníku. A vôbec to neľutujem, pretože ho nosím veľmi rada a milujem, že sa dá kombinovať so všetkým možným. Máte aj vy taký dobrý pocit z niečoho, čo ste si v tohtoročných letných zľavách kúpili? 🙂

top Stradivarius ∣ trousers Mango ∣ bag Aldo ∣ shoes Zara ∣ watch Daniel Wellington

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *