Recipe: French macarons (vegan)

Ahoj 🙂 Nedávno som sa snažila upiecť vegánske makronky a myslím, že sa celkom podarili. Nikdy predtým som ich nepiekla a s mojim vybavením na internáte a pečením v malej remoske som im veľkú šancu nedávala, ale výsledok ma dosť prekvapil. Na instagrame mi chodilo veľmi veľa správ a pýtali ste sa ma na recept tak som sa rozhodla, že vám ho sem napíšem. Fotky prípravy bohužiaľ nemám, keďže som čakala, že sa to nepodarí.

Budete potrebovať:

Cesto

200g mandľovej múky

300g práškového cukru

nálev z 1 plechovky cíceru

2pl acai prášku

Náplň

200g vegan margarín (Alsan)

6pl jahodového džemu

100g práškového cukru

6pl strúhaného kokosu

šťava z 1 citróna

Postup

Na začiatku si do jednej misky preosejeme 200g práškového cukru a mandľovú múku. Odložime bokom a ideme šľahať cícerový sneh.

Nálev z cíceru dáme na pár minút zredukovať a počkáme, kým vychladne. Následne z nej vyšľaháme hustú penu. Možno sa to zdá nepredstaviteľné, ale fakt sa to dá. Potrebujete mať šľahač zapnutý na najväčších otáčkach a nesmiete prestávať, trvá to cca 20 min.  Keď sa nám vytvorí hustejšia pena, pridáme práškový cukor a pokračujeme v šľahaní cca ďalších 5 min. Na záver som vmiešala acai prášok, ktorý penu krásne zafarbil bez použitia farbív.

Do vyšľahaného snehu po štvrtinách pridávame preosiate sypké suroviny. Po každej štvrtine dobre zamiešame aby nevznikli hrudky. Malo by nám vzniknúť hustejšie cesto. Správne je vtedy ak vám po zdvihnutý stierky začne pomaly padať silná hmota, ktorá po dopadnutý chvíľu udrží tvar.

Na plech si dáme papier na pečenie. Ak si neveríte, že koliečka zvládnete spraviť od oka, môžete si ich na papier nakresliť ceruzkou (ja som obkreslila viečko z celaskonu 🙂 ). Cukrársky sáčok naplníme hmotou a vytláčame na papier koliečka. Následne plechom 3krát udrieme o podložku, aby sa cesto lepšie usadilo a odstránili sa z neho bublinky. Takto pripravené koliečka som nechala cca hodinu odpočívať pod oknom na studenom vzduchu. Potom som piekla pri 125°C cca 20-25 min. Hotové makronky som ešte nechala stáť v teplej rúre cca pol hodinu.

Kým sa makronky pečú, pripravíme si plnku. Snažila som sa o niečo ako jahodovú penu. Do zmäknutého margarínu som pridala džem, kokos a cukor a šľahala som, kým sa všetko dobre nespojilo. Na koniec vmiešame citrónovú šťavu. Vznikne nadýchaná pena, môžete si ju prípadne podľa chuti ešte dosladiť alebo naopak použiť cukru menej.

Hotové makronky následne opatrne odlepíme od papiera a cukrárskym sáčkom na jeden kúsok natlačíme kúsok peny. Následne o penu pritlačíme druhé koliečko makronky a máme hotovo 🙂

TIP: Odporúčam si pozrieť na youtube nejaké videá aby ste vedeli, k akej hmote sa máte dopracovať. Ja som si recepty podľa potreby upravovala a napísala som vám množstvá s ktorými som pracovala ja. Odporúčam toto video od Floral Frosting.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

6 Comments

 1. 14. októbra 2016 / 12:42

  Vyzerajú dosť dobre, ešte žiadne som neskúšala robiť, nejak sa na to neviem odhodlať! 😀

 2. 18. októbra 2016 / 12:34

  what a lovely post my dear
  hmm this looks so tasty, thank you for the lovely recipe
  simply love it!
  lovely 🙂
  with love your AMELY ROSE

 3. Nnnaann
  25. februára 2020 / 14:46

  Mě se to všude rozteka a to mám i přímo na makronky podložku

  • Naty
   Autor
   25. februára 2020 / 15:14

   To ma mrzí, pokiaľ bolo cesto riedke ideálne dosypať mandľovú múku aby bolo skôr hustejšie. Pri pečení dať pozor na teplotu, je lepšie skôr „sušiť vzduchom“ ako regulérne piecť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *